•  +48 500 144 104
  •        biuro@everun-polska.pl

Blog

Ładowarka kołowa do węgla i kamienia – jak wybrać?

Ładowarki kołowe to chętnie wybierane i doceniane przez klientów wielu branży maszyny. Z jednej strony niezwykle wydajne i funkcjonalne, z drugiej wyjątkowo zwrotne i wygodne w obsłudze – ich parametry oraz szeroki wybór sprawiają, że jest to sprzęt idealny do wykonywania i ułatwiania wielu prac. Pomocne są między innymi w załadunku i transporcie oraz innych czynnościach z materiałem takim jak węgiel i kamień. Jeśli szukamy najlepszej maszyny do takiego właśnie zakresu prac, to z pewnością warto przyjrzeć się ładowarkom kołowym Everun. Przybliżymy nieco ich charakterystykę.

Ładowarka do węgla i kamienia – charakterystyka

Ładowarka do węgla i kamienia to przede wszystkim ładowarka kołowa, z podwoziem opartym na kołach pneumatycznych. Dzięki temu maszyna jest zarówno stabilna, jak i odpowiednio zwrotna. Ponadto jest ładowarką łyżkową – z łyżką, której napełnianie odbywa się poprzez przystawienie osprzętu do pryzmy kruszcu, a następnie jego zagłębianie w trakcie jazdy do przodu, napełnienie poprzez podnoszenie wysięgnika i jednoczesny obrót maszyny.

Ładowarka przeznaczona do tego rodzaju prac – załadunkowych i transportowych węgla oraz kamienia na bliskie odległości – wyposażona jest w jeszcze jeden istotny element, a mianowicie wbudowaną wagę. System ważenia posiada odpowiednie czujniki, automatycznie uruchamiane na skutek działania pola magnetycznego podczas unoszenia ładunku, przy czym wynik pomiaru pojawia się na wyświetlaczu operatora, a po jego zatwierdzeniu, wartość zostaje zapisana w pamięci urządzenia.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze ładowarki do węgla i kamienia?

Ze względu na specyfikę materiału, jakim jest węgiel czy kamień, a przede wszystkim ich masę, podczas wyboru odpowiedniego sprzętu, pozwalającego na ich załadunek i rozładunek oraz przewóz na niewielkie odległości, ważne są moc silnika i waga maszyny. Musi być ona adekwatna do zakresu prac, jakie chcemy przy użyciu danego sprzętu wykonać.

Parametrem, który także powinniśmy wciąć pod uwagę, jest spalanie oraz ergonomia i bezpieczeństwo pracy. Ponadto ładowność, a więc dane dotyczące osprzętu – w tym przypadku łyżki oraz innych, możliwych do ewentualnego wykorzystania części i narzędzi.

Dokonując wyboru maszyny powinniśmy więc przede wszystkim bardzo dokładnie przeanalizować to, do jakich działań ma być ona wykorzystana tak, by praca z jej pomocą należała do maksymalnie wydajnych, ale także bezpiecznych, ergonomicznych i komfortowych. Z punktu widzenia każdego klienta istotna jest również cena, dlatego należy postawić na sprzęt, którego zarówno jakość, jak i koszt idą ze sobą w parze. Do takich z pewnością należy zaliczyć maszyny marki Everun.

Maszyny Everun – poznaj ofertę naszych ładowarek

Wszystkie maszyny naszej marki, w tym także ładowarki kołowe Everun do ceniony przez klientów sprzęt, który sprawdzi się nawet w najtrudniejszych warunkach i którego bezproblemowym działaniem będziemy mogli cieszyć się przez długi czas, wpływając na znacznie zwiększenie wydajności i komfortu swojej pracy. Do ich produkcji wykorzystujemy wysokiej jakości komponenty, co daje gwarancję trwałości, w jak największym stopniu spełniając oczekiwania ich użytkowników.

Ładowarka do węgla Everun ma tę przewagę, iż posiada wbudowaną wagę, dzięki czemu możliwy jest jednoczesny załadunek i pomiar, co znacznie zwiększa wydajność pracy i oszczędza czas, optymalizując cały proces załadunku bądź rozładunku kruszywa. Jest to niezwykle funkcjonalne rozwiązanie, które można wykorzystać także w przypadku innych materiałów sypkich, takich jak piasek, ziemia, warzywa czy pasza dla zwierząt oraz podobnych.

Ładowarki to maszyny, które jednocześnie wyróżniają się prostą budową, niskim kosztem eksploatacji, funkcjonalnością, łatwością obsługi i szerokim zakresem działań. Dokonując przemyślanego wyboru – biorąc pod uwagę zarówno swoje potrzeby, jak i dostępne na rynku oferty – zyskujesz skuteczne narzędzie, znacznie usprawniające poszczególne prace. Ładowarki Everun to rozwiązanie, które powinno zyskać Twoje zainteresowanie. Zapraszamy do kontaktu, by poznać szczegóły naszej oferty.

Leave a reply